1. větrání: Zřícenina hradu Okoř

Srdečně Vás zveme na první (mimo)pražské větrání, jehož cílem je pověstná zřícenina hradu Okoř. Naši túru odstartujeme 7:30 v Nuslích, kdo by měl zájem, může se k nám připojit v Dejvicích, sraz u budovy Národní technické knihovny (Café Prostoru). Hrad Okoř, národní kulturní památka, se nachází přibližně 15 kilometrů severozápadně od centra Prahy. Z Nuslí to vychází zhruba na 23 km, které bychom měli urazit za šest a půl hodiny. Stoupání na trase 462 výškových metrů. 


Termín 1. větrání:

15.12. 2018


Přihlášení:

Výletu se může zúčastnit každý zapálený turista. Čím více nás bude, tím lépe. :-) Pokud se plánujete přidat, zašlete mi, prosím, email na adresu vetrani@readandhike.com nejpozději do pátku 14.12. Každý poctivě přihlášený účastník bude odměněn pamětním listem a dobrou svačinkou. :-)

Událost na FB:

Pokud jste aktivní na Facebooku, můžete se přihlásit zde (najdete zde také aktualizované informace k výletu, v případě nepříznivého počasí se výlet konat nebude.)


Sraz účastníků:

7:30 Sportovní hala Folimanka (http://www.uskpraha.cz/index.php/usk-praha/sh-folimanka) (Praha 2, přímo pod Nuselským mostem), 8:50 Dejvice, Národní technická knihovna - Café Prostoru (https://cafe.prostoru.cz)

Trasa 23 km, z Dejvic 17km

Folimanka, Nusle - Náplavka - Národní divadlo - Letenské sady - Dejvice - Národní technická knihovna - Horní Šárka - modrá značka - Nad Truhlářkou - zelená značka - Horoměřice - červená značka - Okoř.

Několik slov k dnešnímu cíli:

Hrad Okoř byl vystavěn ve 13. století. Jeho zakladatelem byl pravděpodobně panovník, některé zdroje uvádí, že jím byl vysoce postavený představitel církve. První písemný doklad je uchován z poloviny 14. století, kdy hrad získal zámožný měšťan Starého Města pražského František Rokycanský. Ještě před jeho vlastnictvím byl hrad goticky přestavěn. V polovině 15. století se hradu zmocnili husité. Okoř byl velmi vážně poničen během bojů třicetileté války. Později byl hrad upraven v barokním duchu a sloužil jako letní sídlo jezuitů. V roce 1773, po zrušení jezuitského řádu, přikázal správce hradu strhnout střechy a materiál začal rozprodávat. Tímto aktem započala nezvratná přeměna hradu ve zříceninu… (https://cs.wikipedia.org/wiki/Okoř_(hrad))


Doprava zpět:

Okoř - Praha, Dejvice - autobus č. 350 15:41 - 16:23

Okoř - Praha, Dejvice - autobus č. 350 16:38 - 17:23


Základní cena jízdenky 32 Kč.

Kontakt:

info@readandhike.coms


Upozornění!

Účast na vlastní nebezpečí. 

How we will get back

Okoř - Praha, Dejvice - autobus č. 350 15:41 - 16:23 Okoř - Praha, Dejvice - autobus č. 350 16:38 - 17:23
Next post

Comments

Add Your Comment

Leave a reply

Required fields are marked * Your email address will not be published. *